Zmiany w komunikacji miejskiej na terenie gm. Kosakowo

  • 5 września, 2023

Nowa linia autobusowa ZKM Gdynia – nr 135 została zainaugurowana w gminie Kosakowo. Będzie komunikować Dębogórze [przystanek „Słonecznikowa”] przez Pogórze z terminalem kontenerowym w Gdyni. Autobusy tej linii będą jeździć przez nową trasę tzw. „Chmielną – Paska”. – To odpowiedź na apele mieszkańców, którzy wnioskowali o skomunikowanie miejscowości gdy tylko nowa droga zostanie oddana do użytku – tłumaczą władze gminy Kosakowo.

Zmiany w kursowaniu autobusów na terenie gminy Kosakowo dotyczą też linii 105 i 165, które będą teraz zatrzymywać się na ul. Kościuszki w Pogórzu. Apelowali o to uczniowie z miejscowej szkoły.

– Dzięki tej zmianie skróci się czas potrzebny na dotarcie do szkoły – mówi Oliwia – uczennica, która wnioskowała o zmiany. – Petycję w tej sprawie pomogła mi napisać mama, a razem z moim kolegą Michałem zbieraliśmy podpisy uczniów. Był ich ok. 200 – podkreśla Oliwia.

Dodatkowo linia nr 165 wróciła na swoją historyczną trasę i kursuje z Rewy przez Pierwoszyno, Kosakowo i osiedle Meksyk aż do stacji SKM Gdynia Chylonia.