Zaduszki Morskie w Rewie

  • 3 listopada, 2023

Tradycyjnie, 2 listopada w Dzień Zaduszny samorządowcy i mieszkańcy gminy spotkali się w Rewie pod krzyżem na Alei Zasłużonych Ludzi Morza by wspominać tych, którzy nie wrócili z morza oraz tych, którzy na morze już nigdy nie wyruszą.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Rocha w Rewie odprawianą przez księdza Wojciecha Tychnowskiego, proboszcza parafii.

Na Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie w obecności asysty honorowej Marynarki Wojennej, hołd i pamięć tym co odeszli na wieczną wachtę oddał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek, zastępca wójta Marcin Kopitzki oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Śliwiński. Pod krzyżem, w imieniu dowódcy Garnizonu Gdynia wiązankę złożył komandor Przemysław Karaś oraz zastępca komendanta Portu Wojennego Gdynia komandor porucznik Stanisław Waśko.

Wśród zaproszonych gości z kwiatami i zniczami pojawili się przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu gminy Kosakowo o powiatu puckiego.

Uroczystość wspierał 59 Pluton Harcerzy „Knieja”. Zgodnie z coroczną tradycją, w trakcie uroczystości, strażacy OSP w Kosakowie złożyli symboliczny wieniec na wody Zatoki Puckiej, aby uczcić poległych w głębinach morza.