Z Gubałówki do Helu rowerami
„Chcemy pomóc, bo dobro wraca”. Pod takim hasłem przy Bulwarze Nadmorskim w Helu byliśmy światkami Wielkiego Finału charytatywnej akcji, której celem była pomoc w zbieraniu pieniędzy na leczenie dla mieszkańca Raby Wyżnej 2 – letniego Artura Porębskiego.
Artur cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, zespół Westa. Szansą dla chłopca jest diagnostyka w Niemczech, leczenie i rehabilitacja, która okazuje się jednak zbyt kosztowna. Trzech śmiałków wyruszyło w podróż życia, która miała na celu w 5 dni przejechać 800 km.
Swoją wyprawę na rowerach Mikołaj, Patryk i Dawid rozpoczęli 1 maja ze szczytu Gubałówki wspólnie z grupą przyjaciół i obsługą serwisową. Rowerzyści z Raby Wyżnej chcą pomóc rodzicom Artura w zbiórce pieniędzy zachęcając wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy i do wpłaty.
Akcję można wesprzeć na stronie poprzez Fundację Siepomaga:
www.siepomaga.pl/artur-porebski
Więcej informacji:
kolarsko.pl/2021/05/04/z-gubalowki-na-hel-w-akcji-charytatywnej/
epiotrkow.pl/m/news/czytaj,43581
artykuł przygotował Norbert Górski, UM Hel