Współpraca humanitarna Powiatu Puckiego i Trier-Saarburg – razem dla Ukrainy

  • 19 marca, 2022
Współpraca humanitarna Powiatu Puckiego i Trier-Saarburg – razem dla Ukrainy

Do Starostwa Powiatowego w Pucku dotarła pomoc dla Ukraińców przebywających u nas. To dar z niemieckiego i zaprzyjaźnionego powiatu Trier-Saarburg.

Fot. Powiat Pucki

Profesjonalne środki medyczne, a także higieniczne oraz, zabawki, czy artykuły AGD – to dar od niemieckiego samorządu Trier-Saarburg, partnera Powiatu Puckiego. Wszystko przyjechało z Niemiec prosto do Pucka. Pomoc humanitarna dla Ukraińców to wspólne międzynarodowe przedsięwzięcie.

– Głównym założeniem, było zgromadzenie i przekazanie profesjonalnych środków medycznych, które przy pomocy Szpitala Puckiego zostaną przekazane bezpośrednio na Ukrainę – tłumaczą w Powiecie Puckim.

Dodatkowo przyjaciele z Niemiec przywieźli artykuły higieniczne i zabawki dla uchodźców przebywających na naszym terenie. Jest też wyposażenie, które potrzebne będzie do otwierania kolejnych ośrodków dla przyjezdnych: czajniki bezprzewodowe, suszarki do prania, kosze na pranie i podobne artykuły domowe.

– Jest to wielka i nieoceniona pomoc, którą – warto nadmienić – nasi partnerzy zorganizowali w zaledwie kilka dni – podkreślają w Starostwie.

W akcję pomocy humanitarnej w ramach wolontariatu zaangażowali się również uczniowie klasy 3 TLP Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, którzy zaoferowali swoją pomoc przy rozładunku ponad tony towarów do powiatowego magazynu.

Goście z Niemiec odwiedzili także obiekty przyjmujące uchodźców i podzielili się wiedzą związaną z tworzeniem punktów recepcyjnych i punktów tymczasowego pobytu w swoim powiecie.

Komentarze