WOŚP w Helu i Jastarni. Na Półwyspie Helskim zebrali ogromną kwotę na płuca po pandemii

  • 29 stycznia, 2024

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: 32. finał na Półwyspie Helskim. U nich wszystko gra OK! W Helu i Jastarni zebrali piękną kwotę na płuca po pandemii: prawie 80 tys. zł! A to jeszcze nie koniec! Aukcje internetowe wciąż trwają!

32. finał WOŚP odbył się w ostatnią niedzielę stycznia 2024 r. (28.01.2024). W miastach i gminach całej Polski mieszkańcy wzięli udział w kultowej imprezie charytatywnej, by zebrać środki na sprzęt medyczny. Tym razem hasłem przewodnim WOŚPu było “płuca po pandemii – gramy dla dzieci i dorosłych”.

WOŚPowe imprezy na Półwyspie Helskim odbywały się i w gminie Jastarnia i w Helu. Jak było?

WOŚP 2024 w Helu

W Helu, na Początku Polski, WOŚP trwał aż dwa dni! Sobota była dniem sportu, a niedziela, czyli 32. finał WOŚP rozpoczął się w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu, później przeniósł się do Restauracji Kutter, a zakończył przy Kopcu Kaszubów na Cyplu Helskim. Jak się udała impreza z okazji 32. finału WOŚP w Helu?

– Mamy to! Podczas 32. Finału WOŚP w Helu, zebraliśmy: 44.625,56 zł – informują organizatorzy.Do 9 lutego trwają nasze aukcje na Allegro, więc ta kwota jeszcze na pewno się powiększy! Licytować możecie tu: https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP7064. Dziękujemy Wam wszystkim za wspólne kwestowanie i hojne datki!

WOŚP 2024 w Jastarni

W gminie Jastarnia główne wydarzenia związane z WOŚPem tradycyjnie odbyły się w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastarni, choć najpierw dla miłośników wrażeń i sportu impreza odbyła się na plaży (morsowanie, bieg), a później, w MHWS w Jastarni była muzyka, coś pysznego na pokrzepienie ciała, licytacje i inne atrakcje.

– Wczoraj nasz sztab do późnych godzin wieczornych liczył pieniądze, a dzisiaj przychodzimy do Was z rozliczeniem. Nasz sztab w tym roku wyjątkowo grał w dwóch gminach i łącznie zebraliśmy kwotę 79 tys. 910 zł i 6 groszy – poinformowała szefowa sztabu w Jastarni.Rozdzielając to na dwie gminy: gmina miejska Hel 44 tys. 625 zł i 56 groszy, a gmina Jastarnia 35 tys. 284 zł i 50 groszy. Chcę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować i zaprosić do udziału w przyszłym roku.