Władysławowo w wakacje otwiera place zabaw! Jeden na Osiedlu Żwirowa, drugi przy Szkutników. ZDJĘCIA

  • 13 sierpnia, 2022
Władysławowo w wakacje otwiera place zabaw! Jeden na Osiedlu Żwirowa, drugi przy Szkutników. ZDJĘCIA

Gratka dla najmłodszych mieszkańców i turystów! Dwa place zabaw zyskały nowy blask. Pierwszy jest na Osiedlu Żwirowa, drugi przy zbiegu ulic Szkutników i Źródlanej. Właśnie zakończyły się ich remonty.

[Best_Wordpress_Gallery id=”94″ gal_title=”Władysławowo ma nowe place zabaw”]

Wakacje we Władysławowie bez zabawy dla najmłodszych? Trudno to sobie wyobrazić! To dlatego dla swoich najmłodszych mieszkańców i turystów Gmina Władysławowo wyremontowała dwa miejsca rozrywki. W sierpniu zakończyły się prace i maluchy już mogą korzystać z atrakcji.

Pierwszy plac znajduje się przy ulicach Szkutników i Źródlanej. Tu m.in. pojawiły się bezpieczne gumowe maty oraz liny, a samo miejsce przystosowane jest do potrzeb niepełnosprawnych.

– Inwestycję udało się zakończyć przed planowanym terminem, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkie dzieci pod opieką dorosłych do bezpiecznego spędzania czasu na nowo odrestaurowanym placu – komentują w Urzędzie Miasta Władysławowa.

Nowy blask zyskał też plac na Osiedlu Żwirowa, pomiędzy ulicami Młyńską a Przybyszewskiego. Tu Gmina Władysławowo też postawiła na bezpieczeństwo, dorzucając kilka nowych zabawek (tyrolka, tory wspinaczkowe, karuzela i piłkarzyki).

Na uroczyste jego ponowne otwarcie Przewodnicząca Zarządu Osiedle Żwirowa Małgorzata Parylak zaprosiła dzieci i rodziców – mieszkańców osiedla, a także burmistrza Władysławowa Romana Kużla.

To jeszcze nie koniec inwestycji dla dzieci w gminie Władysławowo. Jeszcze w tym roku powinny zakończyć się prace na placu zabaw Leśny Zakątek w Rozewiu, a w innych miejscach pojawić nowe zabawki (tyrolka w Tupadłach, strefa TEQ i ścieżka zdrowia przy Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie).

Fot. Gmina Władysławowo | Konrad Kędzior