Władysławowo. Nowe gwiazdy sportowców na Alei (2022). Wśród nich też Jerzy Szczepankowski

  • 4 lipca, 2022
Władysławowo. Nowe gwiazdy sportowców na Alei (2022). Wśród nich też Jerzy Szczepankowski

13 nowych emblematów pojawiło się na Ali Gwiazd Sportu we Władysławowie. Wśród nich jedna szczególna: Jerzego Szczepankowskiego, bez którego chodnika sportowych sław by nie było.

[Best_Wordpress_Gallery id=”70″ gal_title=”Aleja Gwiazd Sportu 2022″]

W galaktyce na Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie pojawiły się emblematy kolejnych wyjątkowych postaci. Wśród nich znaleźli się sportowcy, którzy niedawno zakończyli swoją karierę, jak i ci, których osiągnięciami pasjonowaliśmy się dekady temu. To: himalaista Leszek Cichy, lekkoatletka Wanda Panfil, siatkarka Małgorzata Glinka-Mogentale, siatkarka Krystyna Krupa, kolarka górska Maja Włoszczowska, lekkoatletka Jarosława Jóźwiakowska, sztangista Henryk Kohnke, biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, pilotka rajdowa Ewa Zasada, trenerzy: Edward Szymczak, Stanisław Majorek, Aleksander Wierietielny, Andrzej Gmitruk.

Wyjątkowy emblemat od tego roku będzie otwierał Aleję. To gwiazda Jerzego Szczepankowskiego, bez którego tej atrakcji nadmorskiego kurortu – oraz sportowej gali – by nie było.

Wzruszony do łez twórca Alei mówił, że przyjdzie na miejsce w poniedziałek, by sprawdzić, czy tego momentu uroczystości po prostu sobie nie wyśnił.

– Przyjechałem do Władysławowa tylko na jeden rok, przeciągnęło się to trochę – z żartem przypominał Jerzy Szczepankowski.

Komentarze