Władysławowo. Nocą, w budynku gospodarczym wybuchł pożar. Zagrożone było życie 7 osób

  • 29 stycznia, 2022
Władysławowo. Nocą, w budynku gospodarczym wybuchł pożar. Zagrożone było życie 7 osób

Strażacy z Pucka, Władysławowa i gminy Puck – w sumie 31 osób – walczyło z nocnym pożarem, który wybuchł we Władysławowie. Ogień udało się opanować i tak pomóc 7 ludzi.

Foto Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

W nocy 29 stycznia o godzinie 2:50 strażacy w Pucku otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego we Władysławowie.

– W chwili przybycia pierwszych zastępów z OSP Chłapowo i Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie ogień przedostał się na poddasze sąsiedniego budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy w tym podnośnik SH-21 z JRG Puck – informują strażacy z KP PSP w Pucku. – Przed przybyciem jednostek z budynku ewakuowało się 7 osób. W czasie pożaru z budynku gospodarczym stwierdzono 6 butli z gazem propan-butan, które wymagały intensywnego chłodzenia.

Po godzinie intensywnych działań pożar udało się opanować. Spalił się budynek gospodarczy, elewacja na jednej ścianie oraz poddasze i konstrukcja dachu budynku mieszkalnego. Do tego uszkodzona została elewacja i okna w sąsiednim budynku.

W akcji udział brało 8 zastępów i 31 ratowników, z Władysławowa, Chłapowa i Pucka, a do działań zadysponowano również OSP w Strzelnie, OSP w Gnieżdżewie oraz OSP Jastrzębia Góra.