W Pucku znikały rowery. Policja namierzyła potencjalnego sprawcę. Gdy zapukali do jego drzwi, zrobiło się niewesoło

  • 17 listopada, 2023
W Pucku znikały rowery. Policja namierzyła potencjalnego sprawcę. Gdy zapukali do jego drzwi, zrobiło się niewesoło

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Powiatowej Policji w Pucku, na co dzień zajmują się zatrzymywaniem osób poszukiwanych. Każdego dnia pracują intensywnie i wytrwale, by zatrzymać tych, którzy lekceważą wymiar sprawiedliwości. Gdy we wrześniu 2023 r. kolejny pokrzywdzony zgłosił kradzież swojego roweru, miarka się przebrała. Policjanci z puckiej komendy na podstawie zebranego materiału ustalili sprawcę, który dokonywał zuchwałych czynów. To 41-latek z Pucka.

Namierzony miłośnik cudzych rowerów nie poddał się bez walki. Gdy do jego drzwi zapukali puccy policjanci, nie chciał z nimi rozmawiać i zabarykadował się w mieszkaniu. Na miejsce konieczne było wezwanie puckich strażaków, którzy mieli pomóc w dostaniu się do mieszkania. Gdy na miejsce przyjechał zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, 41-latek musiał przekalkulować zyski i straty, bo zanim strażacy zabrali się za otwarcie drzwi, sam je otworzył i oddał się w ręce policjantów.

– Puccy kryminalni pojechali w czwartek, 16 listopada 2023 r. do jednego z mieszkań w powiecie puckim, w którym miał przebywać poszukiwany 41-letni złodziej. Poszukiwany mężczyzna, na widok policjantów, zabarykadował się w mieszkaniu – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Dzięki skutecznej współpracy ze strażakami, którzy przyjechali na miejsce, funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę. Przestraszony działaniami służb, sam otworzył drzwi i wpuścił do mieszkania kryminalnych. Wtedy został zatrzymany.