W Mechelinkach mają kładkę łączącą pływający pomost z brzegiem

  • 6 lipca, 2022
W Mechelinkach mają kładkę łączącą pływający pomost z brzegiem

Ułatwienie dla żeglarzy i motorowodniaków nad Zatoką Pucką. Dzięki pracy ekipy z Naszych Mechelinek pojawiła się nowa kładka, która połączyła brzeg z pływającym pomostem.

[Best_Wordpress_Gallery id=”72″ gal_title=”Nowa kładka w Mechelinkach”]

Motorowodniacy ze stowarzyszenia Nasze Mechelinki zakasali rękawy i wzięli się do pracy. W wolnym czasie zbudowali kładkę, która ma pomóc bezpiecznie i wygodnie przejść z brzegu na pływający pomost.

Inicjatywa usprawniająca połączenie lądu i morza powstała przy współpracy i wsparcia stowarzyszenia Nasze Mechelinki, wójta gminy Kosakowo oraz sołectwa Mechelinki.

– Kładka była potrzebna i jest udostępniona do użytku dla wszystkich, ale przede wszystkim dla tych dzieci, które korzystają z zajęć, po to, żeby mogły swobodnie i suchą nogą przejść z lądu na molo, a następnie bezpiecznie korzystać ze sprzętu pływającego. Podobnie, jak pomost pływający, który powstał głównie dla prężnie działających w Mechelinkach stowarzyszeń, ale jest do dyspozycji i mieszkańców i turystów – wyjaśnia Roman Stefanowski, prezes stowarzyszenia Nasze Mechelinki.

Fot. Gmina Kosakowo

Komentarze