V Rodzinny Bieg Niepodległości w Wierzchucinie: mieszkańcy i goście gminy Krokowa świętują na sportowo

  • 12 listopada, 2023

W niedzielę, 12 listopada 2023 r. na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie po raz piąty zrobiło się biało-czerwono. Mieszkańcy wsi w gminie Krokowa oraz goście, którzy przyjechali z najróżniejszych zakątków powiatu puckiego, przygotowali mnóstwo patriotycznych elementów: od flag, po koszulki i pomalowane twarze. Wszystko po to, by podkreślić znaczenie tego wyjątkowego Rodzinnego Biegu Niepodległości.

Z roku na rok to wydarzenie staje się bardziej popularne: na trzecim biegu stawiło się około 80. osób, w ubiegłym roku (na 4. biegu) – około 150 osób, a tym razem, na V Rodzinnym Biegu Niepodległości w Wierzchucinie, zarejestrowało się 170 osób!

Wszystkich przygotowanych i rozgrzanych do biegu na symbolicznym dystansie 1918 m powitał sam wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki, który poprowadził biegaczy na start, gdzie, używając dwóch flag Polski, dał znać do startu.

Na mecie biegu, czyli na wejściu na teren Placu Kaszubskiego w Wierzchucinie, czekali organizatorzy (Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej), którzy wręczali uczestnikom biegu pamiątkowe magnesy i rozgrzewające kominy, a następnie kierowali do stoiska, na którym można było skosztować pysznej zupy i podzielić się wrażeniami z innymi. Było sympatycznie, sportowo, zdrowo i przede wszytskim – patriotycznie.