Utonięcie w Juracie: z wody wyciągnięto nieprzytomną kobietę. Jej życia nie udało się uratować

  • 13 stycznia, 2024
Utonięcie w Juracie: z wody wyciągnięto nieprzytomną kobietę. Jej życia nie udało się uratować

Około godz. 17 w piątek, 12 stycznia 2024 r. służby ratunkowe powiatu puckiego otrzymały wezwanie do topiącej się osoby przy plaży w Juracie. Na miejsce natychmiast udały się zastępy straży pożarnej (OSP Jastarnia i JRG Puck), policja i karetka.

– Na wysokości jednego z hoteli w Juracie, osoby postronne wyciągnęły z wody osobę jeszcze przed przybyciem OSP Jastarnia i JRG Puck – mówi kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy i współpracy z załogą ZRM i policji.

Pierwsi, około godz. 16:55, na miejscu zdarzenia byli mundurowi z Komisariatu Policji w Juracie, którzy natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie. Przeprowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu załogi karetki, która przejęła próbę uratowania życia kobiety. Niestety, lekarz stwierdził jej zgon.

Na miejscu pracowali także technik kryminalistyki i prokurator. Na razie nie wiadomo, kim jest ofiara.

– Prowadzimy czynności w celu ustalenia personaliów kobiety i szczegółów zdarzenia – mówi asp. Marcin Kloka z Komendy Policji Powiatowej w Pucku.