Uprawiał konopie indyjskie w Jastrzębiej Górze: grozi mu do 3 lat więzienia

  • 5 marca, 2024

37-letni mieszkaniec powiatu puckiego został przyłapany na uprawianiu marihuany w jednym z ośrodków w Jastrzębiej Górze. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W środowy poranek, 28 lutego 2024 r. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pucku pojechali do jednego z obiektów w Jastrzębiej Górze, świadczącego szeroki zakres usług związanych z pobytem klientów. Dlaczego właśnie tam? To wynikało z wcześniej ustalonych przez mundurowych szczegółów. Wg nich, 37-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu puckiego, uprawiał konopie indyjskie i posiadał środki prawnie zabronione.

– Kryminalni, realizując swoje czynności, wezwali obecnego w obiekcie 37-letniego mężczyznę, do dobrowolnego wydania rzeczy, których posiadanie jest prawnie zabronione, czego nie uczynił – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci przystąpili do przeszukania pomieszczenia, którego drzwi zabezpieczone były piankową uszczelką. W pomieszczeniu, z którego ponadto wydobywał się silny zapach, charakterystyczny dla marihuany, policjanci ujawnili rośliny konopi indyjskich, w różnym etapie ich wzrostu. W jednej z szaf policjanci ujawnili wiszącą na wieszaku roślinę, która była w trakcie suszenia. Podobną znaleźli również na blacie.

Łącznie policjanci zabezpieczyli:

  • 11 donic rośliny konopi indyjskiej oraz
  • prawie 5,5 gramów wysuszonej marihuany.

Technik kryminalistyki zabezpieczył dowody i dokonał oględzin miejsca. Policjanci z grupy dochodzeniowej ustalali również świadków.

37-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi i usłyszał zarzuty.

– Za uprawę konopi grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk. – Za wytwarzanie środków odurzających ustawa przewiduje również karę pozbawienia wolności do lat 3.