Surferskie Władysławowo. Cold Waves by Porsche na bałtyckich falach

  • 6 marca, 2023
Surferskie Władysławowo. Cold Waves by Porsche na bałtyckich falach

Ian Fontaine i Alys Barton zwyciężyli w zimowych zawodach… surferskich, które odbyły się we Władysławowie. Pula nagród w Cold Waves by Porsche rozgrywanych o Puchar burmistrza Władysławowa wyniosła 12 tysięcy euro.

[Best_Wordpress_Gallery id=”147″ gal_title=”Coldwaves by Porsche”]

Cold Waves by Porsche to największe zawody surfingowe w Polsce rozgrywane zimą. Na miejsce imprezy wybrano świetnie znaną turystom plażę we Władysławowie u nasady Półwyspu Helskiego – wejście nr 1). Surferzy kochają ją, bo tuż za portem są świetne fale. I tych nie zabrakło podczas tegorocznej edycji zawodów na falach Bałtyku.

– Miejsce to zostało określone przez organizatorów jednym z najsłynniejszych spotów surfingowych w Polsce. Była to pierwsza tego typu impreza sportowa zorganizowana w kraju. Tym bardziej cieszy nas fakt, że zawody rozegrane zostały właśnie na terenie naszej gminy – komentują w Urzędzie Gminy we Wladysławowie.

Do Władysławowa przyjechali zawodnicy z Polski i różnych stron świata. Na plaży nie zabrakło też kibiców, a wszystkim sprzyjała pogoda. Tym drugim słoneczna aura, tym pierwszym świetne, bałtyckie fale.

Zawody toczyły się w dwóch kategoriach: open dla kobiet i open dla mężczyzn. I pierwsze miejsca – oraz nagrody po 3 tysiące euro – zajęli goście z zagranicy. Wśród pań wygrała Alys Barton, kolejne rozdzieliły między siebie Polki Karolina Marczak i Karolina Wolińska.

Wśród panów najlepszy był Ian Fontaine, drugie miejsce wypływał Gearoid Mcdaid, a podium zamknął Iker Trigueros.