Specjalna komisja badała miejsce wypadku drogowego w Sławutówku

  • 21 maja, 2022
Specjalna komisja badała miejsce wypadku drogowego w Sławutówku

Policjanci z puckiej komendy oraz zarządca drogi spotkali się w Sławutówku, gdzie doszło do wypadku drogowego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego wypadku.

Fot. KPP Puck

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, wspólnie z zarządcą drogi spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne – mówi rzecznik KPP w Pucku.

Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

Jak doszło do wypadku w Sławutówku?

W poniedziałek (16 maja br.) około godziny 08.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Sławutówku. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy wstępnie ustalili, że  30-letni mieszkaniec gminy Władysławowo kierujący ciężarowym Manem nie dostosował prędkości oraz nie zachował bezpiecznej odległości od osobowego Volkswagena, który w celu ustąpienia pierwszeństwa 57-letniej mieszkance gminy Puck zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca mana potrącił kobietę oraz uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka forda, którym kierował 46-letni mieszkaniec Pucka. Pomimo udzielenia pierwszej pomocy kobieta zmarła.

Komentarze