Śmiertelny wypadek na torowisku w Gnieżdżewie

  • 26 czerwca, 2017
Śmiertelny wypadek na torowisku w Gnieżdżewie

Ok. 50-letnia mieszkanka Gnieżdżewa zginęła na torach w pobliżu stacji kolejowej w Swarzewie. Kobieta prawdopodobnie chciała przejść przez torowisko w nieprzystosowanym do tego miejscu. Mimo 30-minutowej reanimacji przeprowadzonej przez strażaków KP PSP Puck i ratowników medycznych, nie udało jej się uratować. Wypadek w Gnieżdżewie zatamował ruch kolejowy.

Do śmiertelnego wypadku na torach, na wysokości Gnieżdżewa doszło kilkanaście minut po godz. 12. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu DW 216 autobus szynowy relacji Gdynia Główna – Hel potrącił kobietę.
– Osoba była zakleszczona mniej więcej w połowie składu – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Minga, rzecznik prasowy KP PSP Puck. – Błyskawicznie przystąpiliśmy do uwolnienia jej i próby przywrócenia funkcji życiowych.

Mimo ponad półgodzinnej reanimacji, którą przeprowadzali strażacy i ratownicy medyczni, kobiety nie udało się uratować. Ze wstępnych danych wynika, że śmierć poniosła mieszkanka Gnieżdżewa, mająca ok. 50 lat. Jak mówią świadkowie zdarzenia, musiała zagapić się i nie zauważyć nadjeżdżającego szynobusu, który na tym odcinku jedzie bardzo powoli. Nic nie wskazywało również, by kobieta chciała popełnić samobójstwo. Na miejscu czynności prowadziła prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pucku.

Wszystko działo się kilkanaście metrów od przystanku kolejowego w Swarzewie. Śmiertelny wypadek w Gnieżdżewie rozregulowało na jakiś czas ruch kolejowy na tym odcinku. Pasażerowie – w dużej mierze turyści wybierający się na letni wypoczynek na Półwysep Helski i do Władysławowa byli zmuszeni opuścić wagony i w dalszą podróż udali się podstawioną komunikacją autobusową.

Oprócz prokuratora oględziny i śledztwo prowadzą funkcjonariusze KPP Puck. Sprawdzili stan techniczny pociągu, przesłuchali maszynistę i sporządzili dokumentację fotograficzną. Wszystko wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem – mówią policjanci.

źródło: Puck.Naszemiasto.pl

Komentarze