Samorządy ziemi puckiej rozmawiają o współpracy z Polskimi Elektrowniami Jądrowymi

  • 7 października, 2025
Samorządy ziemi puckiej rozmawiają o współpracy z Polskimi Elektrowniami Jądrowymi

Przedstawiciele samorządów ziemi puckiej spotkały się z wiceprezesem Polskich Elektrowni Jądrowych, aby omówić możliwości współpracy przy budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Inwestycja ma być impulsem dla rozwoju regionu.

W Starostwie Powiatowym w Pucku odbyło się ważne spotkanie dotyczące przyszłości energetycznej Pomorza (piątek, 3 października 2025 r.). Przedstawiciele samorządów ziemi puckiej rozmawiali z wiceprezesem spółki Polskie Elektrownie Jądrowe Piotrem Pielą o możliwościach współpracy przy budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Ziemia pucka i strategiczna inwestycja

Powiat pucki, ze względu na swoje położenie, odgrywa istotną rolę w procesie planowania i przygotowania działań towarzyszących budowie elektrowni jądrowej.

Budowa elektrowni impulsem dla rozwoju regionu

Budowa elektrowni jądrowej na Pomorzu to projekt o znaczeniu krajowym, który ma szansę stać się impulsem dla rozwoju lokalnego i regionalnego. Inwestycja stwarza szerokie możliwości synergii pomiędzy administracją samorządową a inwestorem – zarówno w kontekście gospodarczym, jak i społecznym.

Dialog z Polskimi Elektrowniami Jądrowymi kluczem do sukcesu

Starosta pucki Jarosław Białk podkreślił, że dialog z Polskimi Elektrowniami Jądrowymi stanowi ważny krok w kierunku wypracowania konkretnych form współdziałania, które przyniosą korzyści lokalnym społecznościom oraz wzmocnią bezpieczeństwo energetyczne całego kraju.

Dalsze konsultacje i współpraca

Spotkanie zakończyło się zapowiedzią dalszych konsultacji oraz współpracy w obszarach istotnych dla rozwoju regionu i realizacji tej kluczowej inwestycji energetycznej.

Fot.: Starostwo Powiatowe w Pucku