Puckie Hospicjum buduje Ogród Marzeń

  • 9 maja, 2022
Puckie Hospicjum buduje Ogród Marzeń

Ogród Marzeń powstaje w Pucku. To inwestycja, która ma pomóc m.in. w organizacji spotkań z najbliższymi. Ten ogród ma być częścią Puckiego Hospicjum.

Foto. Puckie Hospicjum

Pandemia potwierdziła, że najbardziej doskwiera nam brak spotkań z najbliższymi, bezpośrednich rozmów, możliwości dotknięcia czy przytulenia drugiego człowieka – zauważają w Puckim Hospicjum. Jak pogodzić troskę o zdrowie podopiecznych z koniecznością zaspokojenia jednej z ich najważniejszych potrzeb – bliskości?

Tak właśnie narodził się pomysł Ogrodu Marzeń.

– Na dużej, otwartej przestrzeni moglibyśmy zapewnić chorym i ich gościom bezpieczne, a zarazem intymne warunki wizyt, zwierzeń, bycia blisko. Oczyma wyobraźni ujrzeliśmy, jak ludzie spacerują alejkami, trzymając się za ręce, albo przysiadają w altanach, by oprzeć głowę o ramie kochanej osoby – mówią w Pucku.

Ogród Marzeń już istnieje, ale na razie wirtualnie. Pospacerować po jego ścieżkach można wchodząc na stronę https://ogrodmarzen.hospitium.org/. To miejsce może pomóc stworzyć każdy z nas.

– Możesz zakupić dowolny element Ogrodu, lub wpłacić kwotę, którą w całości przeznaczymy na stworzenia tego niezwykłego miejsca dla naszych Podopiecznych – wyjaśniają w Puckim Hospicjum.

Do zakończenia inwestycji potrzeba ok. 208 tysięcy złotych.