Powiat pucki otworzył Punkt Informacji dla obywateli Ukrainy

  • 9 marca, 2022
Powiat pucki otworzył Punkt Informacji dla obywateli Ukrainy

Pomoc w urzędach, szkołach czy ośrodkach zdrowia. Na to mogą liczyć Ukraińcy, którzy przebywają w powiecie puckim. Dla nich uruchomiono Punkt Informacji w języku ukraińskim.

Foty. Powiat Pucki

Obywatele Ukrainy otrzymali pomoc od władz powiatu puckiego. Dla nich, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pucku na ul. Orzeszkowej 5 otwarto Punkt Informacji. Tu będzie można zasięgnąć informacji, ale też otrzymać pomoc w języku ukraińskim. Punkt czynny jest przez pięć dni roboczych (pon.-śr. 7:30-15:30, czw. 7:30-17:00, pt: 7:30-14:00).

Olga Dettlaff, pracownik biura, udzieli najważniejszych informacji związanych z pobytem uchodźców ukraińskich na terenie Polski.

– A także pomocą w kontakcie pomiędzy najważniejszymi instytucjami między innymi: urzędami (gminne, powiatowe), Urzędem Pracy, Ośrodkami Zdrowia, Szkołami – informują w Starostwie Powiatowym w Pucku.

Z Punktu Informacji w Pucku korzystać można też telefonicznie: 58 77 09 191, +48 601987979 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: info.ukraina@powiat.puck.pl).