Policjanci z Władysławowa uratowali życie 30-letniej kobiecie

  • 30 października, 2022
Policjanci z Władysławowa uratowali życie 30-letniej kobiecie

Dwóch policjantów z komisariatu we Władysławowie pomogło 30-letniej kobiecie, która targnęła się na swoje życie. Do momentu przyjazdu medyków monitorowali stan pokrzywdzonej.

Fot. KPP w Pucku

Do zdarzenia doszło nocą 23/24 października, gdy oficer dyżurny Komisariatu Policji we Władysławowie otrzymał zgłoszenie o próbie targnięcia się na życie przez 30-letnią kobietę. Policjant ustalił dokładny adres i natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia patrol. Poinformował też pogotowie ratunkowe.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, przy leżącej na ziemi kobiecie byli jej bliscy. Mł.asp. Mateusz Owczarczyk oraz sierż.szt. Sebastian Szynszecki przejęli akcję ratunkową, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

– Sytuacja była dynamiczna, stan kobiety pogarszał się z sekundy na sekundę. Z uwagi na ten fakt, funkcjonariusze założyli opaskę uciskową, dzięki której skutecznie udało się zatamować krwotok z rany nadgarstka. Do momentu przyjazdu służb medycznych policjanci monitorowali stan pokrzywdzonej. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie otrzymała fachową pomoc medyczną, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – informuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik KPP w Pucku

Dzięki determinacji i szybkiemu działaniu policjantów z Władysławowa nie doszło do tragedii. Mundurowi po raz kolejny udowodnili, że życie ludzkie ma największą wartość.

Mł.asp. Mateusz Owczarczyk oraz sierż.szt. Sebastian Szynszecki wykazali się profesjonalizmem i rzetelnością.

– Kiedy w grę wchodzi walka o ludzkie życie, liczy się spokój, opanowanie i właściwe podejście – podkreśla rzecznik


Gdzie szukać pomocy, będąc w kryzysie?
Pamiętajmy, że osoba, która przechodzi trudne chwile, znajduje się w stanie kryzysu psychicznego, potrzebuje wsparcia. Nie tylko osób najbliższych ale również specjalistów. Jeżeli potrzebujesz takiej pomocy lub wiesz o osobie, której jest ona potrzebna, zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: stopdepresji.pl