Podwójne zabójstwo w gminie Kosakowo. Kobieta i mężczyzna zabici młotkiem i nożem

  • 14 marca, 2022
Podwójne zabójstwo w gminie Kosakowo. Kobieta i mężczyzna zabici młotkiem i nożem

18-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w związku z brutalnym morderstwem, do którego doszło w gminie Kosakowo. Grozi mu dożywocie.

Fot. KPP w Pucku | Łukasz Brzeziński

O problemach w jednej z wsi w gminie Kosakowo mundurowi dowiedzieli się od rodzeństwa, które nie mogło skontaktować się ze swoimi rodzicami: 52-letnim mężczyzną oraz 49-letnią kobietą. Policjanci z Kosakowa pojechali pod wskazany adres i dokonali makabrycznego odkrycia.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Pucka i z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

– W wyniku intensywnej pracy, kilka godzin od zdarzenia na terenie Szczytna, zatrzymali 18-latka mającego bezpośredni związek ze sprawą –  mówi mł. aspirant Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku. – Ponadto policjanci znaleźli w jego aucie kilkadziesiąt gramów marihuany, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Jak wynika z ich ustaleń, 18-latek zaatakował kobietę nożem a mężczyznę młotkiem. W wyniku odniesionych obrażeń oboje zmarli.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić nastolatkowi zarzut podwójnego zabójstwa.

– Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pucku wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec sprawcy – mówi rzecznik KPP w Pucku. – Za przestępstwo zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.