PODRÓŻE PO KULTURZE w KCK

  • 13 lipca, 2023
PODRÓŻE PO KULTURZE w KCK

Projekt „Podróże po Kulturze” to ciekawa inicjatywa edukacyjno-animacyjna wspomagająca  społeczność w działaniach twórczych. To cykl warsztatów, organizowany przez Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej, którego celem jest przede wszystkim pogłębienie wiedzy o dziedzictwie kulturowym, poznanie regionalnych tradycji i ich historii wśród lokalnych mieszkańców jak i turystów licznie odwiedzających naszą gminę.

Tajemnice Klasztoru w Żarnowcu, malowanie magnesów, muzyczne popołudnia z językiem kaszubskim, kaszubskie anioły i biżuteria oraz tworzenie ceramiki to ciekawa propozycja rodzinnych spotkań, na których uczestnicy będą mieli okazję zaznajomić się z regionalnym językiem oraz rękodziełem ludowym. Nie zabraknie również pleneru rzeźbiarskiego, który wpisał się już na stałe w cykl bezpłatnych warsztatów. Lokalni rzeźbiarze wykonają rzeźby z drewna, których motywem przewodnim będą postacie morskie, rybacy – wszystko co kojarzy się z regionem nadmorskim.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty. Obowiązują zapisy telefoniczne (ilość miejsc ograniczona).

Warsztaty dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.