Pijany 19-latek świętował Nowy Rok 2024 niszcząc auta we Władysławowie. Wytrzeźwiał w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia

  • 2 stycznia, 2024
Pijany 19-latek świętował Nowy Rok 2024 niszcząc auta we Władysławowie. Wytrzeźwiał w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia

Już w pierwszy dzień roku 2024 policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie niszczącym samochody zaparkowane na ul. Hryniewieckiego we Władysławowie. Jak się okazało, 19-letni mieszkaniec powiatu puckiego najwyraźniej wypił „jednego” za dużo, bo pijany kopał w zaparkowane przy drodze auta. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy zł.

– W pierwszy dzień nowego roku policjanci z Władysławowa otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który niszczył auta na ulicy Hryniewieckiego we Władysławowie – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Dzięki konkretnej informacji od pokrzywdzonego oraz szybkiej i skutecznej interwencji policjantów doszło do zatrzymania 19-letniego wandala, który celowo kopał w zaparkowane samochody osobowe.

Mundurowi z Władysławowa ustalili, że 19-latek z powiatu puckiego m.in. wgniótł drzwi, zarysował karoserię BMW i wyrwał elementy Seata. Młodzieniec był pijany: miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami nie potrafił podać powodów swojego zachowania.

– 19-letni mieszkaniec powiatu puckiego spędził noc w policyjnym areszcie – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Usłyszy zarzuty zniszczenia mienia, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.