Pierwszy Strażacki Dzień Kobiet Powiatu Puckiego 2024

  • 2 marca, 2024

To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ zostało zorganizowane po raz pierwszy na ziemi puckiej. W sobotę, 2 marca 2024 r. w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie spotkało się około 150 kobiet związanych ze strażami pożarnymi w powiecie puckim. Do nich dołączyli także zaproszeni goście w postaci przedstawicieli lokalnych samorządów. Świetnie przygotowane miejsce, ze świetną pomocą (także w postaci strażaków z OSP Żelistrzewo), pysznym jedzeniem i piciem oraz mnóstwem atrakcji płynących ze sceny. Całą imprezę płynnie poprowadził niezawodny Sławomir Siezieniewski.

Pierwszy Strażacki Dzień Kobiet Powiatu Puckiego powstał dzięki pomysłowi i organizacji dwóch pań:

  • prezes OSP Mrzezino Annie Sokołowskiej oraz
  • prezes OSP Sławoszyno Karolinie Majcher.

Skąd pomysł na takie wydarzenie?

– Kiedy spotkałam się z Karoliną na jednym ze szkoleń, rozmawiałyśmy tych wszystkich naszych paniach, które mamy w jednostkach i doszłyśmy do wniosku, że trzeba się z tymi wszystkimi paniami spotkać, pobyć razem, zintegrować się – tłumaczy Anna Sokołowska. – Chciałyśmy zrobić coś dla pań w naszych strażach, bo one zawsze w nich są, a takiego wydarzenie to uhonorowanie tego i podziękowanie za to, że są u nas.

Impreza w WDK w Żelistrzewie była wyśmienita, świetna atmosfera, pyszne jedzonko, wiele atrakcji. Chyba niełatwo takie wydarzenie zorganizować?

– Gdziekolwiek nie poszłyśmy z prośbą o wsparcie nas w organizacji tego wydarzenia, wszędzie był bardzo pozytywny odzew. Od Starostwa Powiatu Puckiego, w którym pan starosta od razu powiedział „tak, robimy tę imprezę”, po nasze samorządy, które wsparły nas, każde w jakiejś kwocie, o którą poprosiłyśmy – wyjaśnia prezes OSP w Mrzezinie. – Dzięki temu ta impreza mogła mieć miejsce, odzew był naprawdę pozytywny.

 Pierwszy Strażacki Dzień Kobiet Powiatu Puckiego: będą kolejne?

– Tak, będziemy starały się go organizować. Chcemy, żeby to była impreza cykliczna, ale dużo zależy tutaj od przychylności ze strony osób wspierających oraz pań i ich chęci, by na takie wydarzenie przyjść – mówią organizatorki.