Parada Świętego Mikołaja we Władysławowie. Orszak ruszy spod Domu Rybaka

  • 23 listopada, 2022
Parada Świętego Mikołaja we Władysławowie. Orszak ruszy spod Domu Rybaka

Wspólna zabawa ze Świętym Mikołajem we Władysławowie. – Oficjalnie rozpocznijmy najbardziej magiczny czas w roku – zachęcają we Władysławowie.

Fot. Konrad Kędzior

Parada Świętego Mikołaja we Władysławowie rozpocznie się w sobotę 3 grudnia. Spotkanie, tradycyjnie, zainaugurowane będzie pod Domem Rybaka.

– Wyruszmy z Mikołajem oraz jego orszakiem w świątecznej paradzie ulicami Władysławowa i oficjalnie rozpocznijmy najbardziej magiczny czas w roku – komentują w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Władysławowie. – Zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wspólnego ozdobienia świątecznych drzewek. Wykonaj własnoręcznie ozdobę, przynieś ją tego dnia na Targowisko Miejskie i zawieś na choince.

Podczas mikołajowej parady poznamy też twórców najładniejszej szopki bożonarodzeniowej, czyli zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W planie również pokaz świątecznej zumby trenerek z Cheerleaders Team Władysławowo i wspólne kolędowanie.

  • Trasa Parady Świętego Mikołaja:
  • 14:00 wymarsz sprzed Urzędu Miejskiego (ul. gen. J. Hallera 19)
  • 14:15 Przystanek nr 1: uroczyste włączenie choinki (skwer miejski przy ul. gen. J. Hallera, tzw. Manhattan)
  • 15:00 Przystanek nr 2: spotkanie z Mikołajem oraz tańce hulanki i swawole z mikołajową świtą (Targowisko Miejskie przy ul. Morskiej)
Komentarze