Ogromny pożar w Chłapowie postawił na nogi strażaków i mieszkańców okolic

  • 2 grudnia, 2023

Strażacy z Pucka i gminy Władysławowo zostali wezwani do pożaru w Chłapowie około godz. 22:15 w sobotę, 2 grudnia 2023 r. Wstępnie zostali poinformowani o pożarze budynku przy ul. Żeromskiego, jednak na miejscu okazało się co innego. Nie mniej, pożar był tak ogromny, że płomienie i ich łunę widać było z daleka.

– Strażacy udali się do Chłapowa, gdzie doszło do pożaru wiaty na polu kempingowym, w której znajdowały się dwa samochody osobowe, a obok lekko nadpalony kamper – poinformował nas kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Brak osób poszkodowanych. Na miejsce udały się trzy zastępy z JRG Puck, a także zastępy OSP Władysławowo, OSP Chłapowo, OSP Jastrzębia Góra oraz OSP Karwia.

Jak poinformowali strażacy z KP PSP w Pucku, pożar szybko objął drewniany budynek i rozprzestrzenił się na sąsiadujące drzewa. Spłonął samochód, uszkodzona została przyczepa kempingowa, która była zaparkowana obok.

– Pożar bezpośrednio zagrażał budynkowi recepcji i innym obiektom – tłumaczą w KP PSP w Pucku. – Na szczęście bardzo szybka akcja strażaków z OSP Chłapowo przy wsparciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie i JRG Puck pozwoliła szybko opanować sytuację. W akcji biorą udział również strażacy z OSP Jastrzębia Góra i OSP Karwia.

O godz. 23:30 nadal trwało dogaszanie pogorzeliska i szacowanie strat. Teren powiatu puckiego na czas tej akcji zabezpiecza zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie.