Ogród baśni i legend w Pucku

  • 20 marca, 2024

W Pucku, na terenach wokół Biblioteki Publicznej im. Zaślubin Polski z Morzem otwarto „Ogród baśni i legend” na motywach morskich i kaszubskich.
Nowa ścieżka rozpoczynająca się po przekroczeniu bramy wejściowej na terenie Biblioteki, poprowadzi przez 7 przystanków, nawiązujących do legend i baśni.
Powstał także mały ogród deszczowy, ławki i niewielka scena. Elementy przystanków odwołują się do 7 baśni i legend, które zostały wytypowane podczas pracy nad dokumentacją. W ogrodzie pojawiły się nawiązania do takich legend i baśni jak: Krzywy pysk flądry, Pucki herb, Mikołajek nadmorski, O złotej rybce, Puck i Hela, Bezcenny kosz, Stworzenie Kaszub. Każdy „bajkowy” przystanek posiada słup z tablicami, na których opisana jest dana baśń/legenda w języku polskim, kaszubskim, angielski i niemieckim z kodami QR przenoszącymi na stronę www, gdzie można odsłuchać legendę.
Przystanki poza motywem morskiej legendy/bajki zawierają także istotne informacje poświęcone faunie i florze wód Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego.