Neutralizacja trzech niewybuchów z czasu II wojny światowej. Wzmożona ilość służb mundurowych na Początku Polski

  • 15 grudnia, 2023

W czwartek,14 grudnia 2023 r. mieszkańcy powiatu puckiego otrzymali sms’owe alerty RCB o treści:
Uwaga! Jutro od godz. 8.00 do 17.00 neutralizacja niewybuchów bomb lotniczych. Zakaz wchodzenia do wody na plażach na odcinku Hel Bór – plaża na Cyplu Helskim.”

W piątek, 15 grudnia 2023 r. na Półwyspie Helskim zaroiło się od służb mundurowych. Policja, wojsko, straż pożarna – wszystko w ramach planowej neutralizacji trzech niewybuchów z czasu II wojny światowej. Zakaz wchodzenia do wody obowiązuje na odcinku Hel Bór – plaża na Cyplu Helskim.

– Dzisiaj, od wczesnych godzin rannych, policjanci z powiatu puckiego zabezpieczają rejon objęty podjęciem i przekazaniem do neutralizacji trzech niewybuchów z czasów II wojny światowej, zlokalizowanych na terenie miejscowości Hel – tłumaczą w KPP w Pucku. – Na czas prowadzenia akcji wprowadzony został zakaz przebywania w rejonie dawnego Portu Wojennego Hel. W celu zabezpieczenia akcji na terenie miasta poruszają się zwiększone siły policji i wojska. Policjanci z puckiej komendy zabezpieczając teren, dbają o bezpieczeństwo obywateli.

Działania wspomagają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Helu i OSP Karwia oraz żołnierze Wojska Obrony Terytorialnej. Do zabezpieczenia terenu skierowani zostali też funkcjonariusze policji i mundurowi z terenu Trójmiasta. Wyznaczone miejsca są nadzorowane przed dostępem osób postronnych: do czasu wydobycia i wywiezienia niewybuchów, oraz przed dostępem osób do wody.