Modernizacja placów zabaw i terenów rekreacyjnych na terenie Gminy Krokowa

  • 10 października, 2022
Modernizacja placów zabaw i terenów rekreacyjnych na terenie Gminy Krokowa
[Best_Wordpress_Gallery id=”112″ gal_title=”krokowa pse”]

Mieszkańcy Prusewa i Słuchowa mogą już korzystać ze zmodernizowanych placów zabaw i strefy rekreacyjnej nad stawem w Prusewie. Projekty zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Modernizacja polegała na dostarczeniu nowych elementów placów zabaw wraz ze strefą fitness. Zmodernizowane place zabaw mają szansę stać się chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców Prusewa i Słuchowa. Miejscowości zyskały bezpieczne miejsca do spędzania czasu dla wszystkich odwiedzających.

Prusewo, dzięki modernizacji strefy rekreacyjnej przy stawie, zyskało bezpieczne miejsce do wzajemnej rekreacji młodszych jak i starszych mieszkańców. W ramach zadania powstało miejsce z elementami odpoczynku oraz kładka dla miłośników wędkowania.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.