Mikołaj odwiedził małych pacjentów oddziału pediatrii w Szpitalu Puckim, a wraz z nim życzenia świąteczne złożył im starosta powiatu puckiego

  • 6 grudnia, 2023

Świąteczna atmosfera rozprzestrzenia się po powiecie puckim lotem błyskawicy! Mikołajki obchodzili już mieszkańcy gminy Władysławowo, oraz części pozostałych gmin i miast ziemi puckiej, nic więc dziwnego, że świąteczny klimat dotarł także do pacjentów Szpitala Puckiego.

Personel puckiej lecznicy z wyprzedzeniem przygotował świąteczny wystrój korytarzy i sal oddziału pediatrycznego – wszystko w oczekiwaniu na wyjątkowego gościa. W mikołajki (środa, 6 grudnia 2023 r.) białobrody darczyńca nie zapomniał o dzieciach, które nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych mikołajkach organizowanych w szkołach, miastach i gminach, dlatego też odwiedził małych pacjentów Szpitala Puckiego.

Wizyta Mikołaja w Szpitalu Puckim, a także prezenty, które ze sobą przyniósł, sprawiły, że na buziach małych pacjentów zawitał uśmiech, ich rodzicom zrobiło się cieplutko na sercach, a pobyt w szpitalu w mikołajki okazał się nie taki smutny, jak można by sobie wyobrazić.

Wraz z Mikołajem, do Szpitala Puckiego zawitali: starosta powiatu puckiego Jarosław Białk wraz z wicestarostą Tomaszem Herrmannem, którzy przywitali się z pacjentami i ich rodzinami, złożyli im świąteczne życzenia. Znaleźli także chwilę na rozmowę z personelem puckiej lecznicy, któremu również życzyli zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także wręczyli coś słodkiego z okazji mikołajek. Okazji towarzyszyła muzyka, którą na żywo zagrała Prywatna Orkiestra Dęta z Pucka.

Zapraszamy do fotogalerii!