Miejski Park we Władysławowie. Inwestycja się rozpędza | ZDJĘCIA

  • 22 marca, 2022
Miejski Park we Władysławowie. Inwestycja się rozpędza | ZDJĘCIA

Park miejski we Władysławowie zaczyna pięknieć na wiosnę. I choć trzeba było zmienić pierwotny plan, to nadal ma być jedno z ciekawszych miejsc dla mieszkańców i turystów.

Fot. Konrad Kędzior | Gmina Władysławowo

Rewitalizacja parku we Władysławowie rozpoczęła się w 2016 roku i kosztować będzie ok. 18 milionów złotych, z czego ponad 15 mln to dofinansowanie.

Spora część z tych pieniędzy przeznaczona będzie na poprawę kondycji lokalnego drzewostanu.

– Ogromnie cieszy fakt, że dzięki tym działaniom zmieni się jakość tej przestrzeni i to nie tylko pod względem estetycznym. Powstaną m.in. piękne alejki z wielobarwnymi nasadzeniami, ścieżka edukacyjna dedykowana kaszubskiej kulturze, ale również będzie to miejsce zdecydowanie bardziej bezpieczne, sprzyjające wykonywaniu różnych aktywności w ramach spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ponadto najistotniejszy jest również aspekt środowiskowy, bo dzięki systemowemu uporządkowaniu parku, uda się zapewnić lepsze warunki bytowania obecnej tam florze i faunie – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

W parku pojawią się m.in. nowe drzewa i krzewy, a zostaną zachowane drzewa już tu rosnące, które mają znaczne rozmiary. Nie zapomniano też o owadach, ptakach i innych niewielkich zwierzętach.

– Oprócz zaprojektowania budek dla ptaków i hoteli dla owadów, co będzie zawierał projekt przyrodniczy, w koncepcji zieleni zawarto najistotniejsze działania polegające na doświetleniu terenu, wprowadzeniu na większych przestrzeniach grup krzewów o różnej wysokości i zwartości, które będą stanowiły schronienie i miejsca rozrodu owadów, ptaków i innych małych zwierząt, wprowadzeniu na dużych powierzchniach roślin, których owoce stanowią pożywienie dla zwierząt — wyjaśniają w Urzędzie Miejskim we Władysławowie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”19″ gal_title=”Park Miejski we Władysławowie”]
Komentarze