Miasto Puck już może budować Puckie Centrum Kultury

  • 4 lutego, 2022
Miasto Puck już może budować Puckie Centrum Kultury

15 milionów złotych potrzeba miastu Puck na budowę Puckiego Centrum Kultury. Nad Zatoką Pucką powstanie m.in. sala kinowa, punkt widokowy i miejsce dla artystów, do prób i występów.

Po konsultacjach ze środowiskiem artystycznym w Pucku opracowano koncepcję zagospodarowania liczącej ok. 1000 m kw. hali, którą miasto kupiło od PZM Amex. Oprócz miejsca do prób, koncertów, sali kinowej, czy wystaw będzie też punkt widokowy.

Miasto uzyskało pozwolenie na budowę, choć jej start odwleka się m.in. ze względu na wysokość potrzebnych funduszy. Tych urzędnicy szukali m.in. w ministerstwie kultury, czy w ramach Polskiego Ładu. Bez pozytywnych wyników.

– Będziemy składali wnioski do programów operacyjnych. Mam nadzieję, że wśród tych programów, w ramach których pan marszałek rozdysponowuje pieniążki unijne, będzie taki, w który się wpiszemy – mówi burmistrz Hanna Pruchniewska.

Nie czekając na przyszłość, w 2021 roku w mieście postanowiono o uruchomieniu partnerstwa publiczno-prywatnego, by w ten sposób zdobyć pieniądze na przebudowę Puckiego Centrum Kultury.