Marszałek dla Władysławowa. Jest dodatkowe ok. 1,5 mln zł na ścieżkę rowerową

  • 7 lutego, 2022
Marszałek dla Władysławowa. Jest  dodatkowe ok. 1,5 mln zł na ścieżkę rowerową

Wiceburmistrz Kamil Pach w Gdańsku odebrał symboliczny czek od pomorskich marszałków Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego. Pieniądze pozwolą dokończyć ścieżkę rowerową z Władysławowa do Ostrowa.

Fot. ALEKSANDER OLSZAK | Pomorskie.pl

Dla gminy Władysławowo Pomorski Urząd Marszałkowski zwiększył wysokość unijnego dofinansowania o 1,47 mln zł. To fundusze, za które Władysławowo realizuje projekt związany z rozbudową infrastruktury turystycznej w ramach sieci Pomorskich Tras Rowerowych.

Do wykonania pozostał około trzykilometrowy odcinek, położony głównie w terenie niezabudowanym i często podmokłym oraz w pasie dróg gminnych o nawierzchni gruntowej.  Tu m.in. trzeba będzie oddzielić trasę dla rowerzystów od ruchliwej drogi.

Prace kosztować mają ok. 5 mln zł, dlatego gmina poprosiła o wsparcie Zarząd Województwa.

– Realizacja tej inwestycji pozwoli ukierunkować ruch turystyczny w naszym województwie, zwłaszcza turystyki aktywnej i rekreacyjnej, ku obszarom nadmorskim. Możliwość bezpiecznego, wygodnego przemieszczania się rowerami po malowniczych nadmorskich terenach Pomorza to niewątpliwie ciekawa atrakcja dla mieszkańców i przybywających do regionu turystów – mówi marszałek Mieczysław Struk.