Mama kupiła mu Porsche, a on stracił prawko: 19-latek pędził ponad setką przez Łebcz

  • 27 maja, 2024
Mama kupiła mu Porsche, a on stracił prawko: 19-latek pędził ponad setką przez Łebcz

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, zatrzymali do kontroli kierowcę Porsche, który przez Łebcz jechał z prędkością 108km/h! Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł, 13 punktami karnymi i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z puckiej drogówki pełnili służbę w Łebczu, kiedy dokonali pomiaru prędkości Porsche na ul. Puckiej. Na na wyświetlaczu urządzenia kontrolno-pomiarowego pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa, niż dozwolona w tym miejscu.

– Pomiar prędkości wykazał 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, za którego kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Gdańska. Jak ustalili mundurowi, młody kierowca dostał samochód od mamy. 

W związku z tym, że 19-letni gdańszczanin przekroczył prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, uniemożliwiając dalsze korzystanie z prezentu na okres trzech miesięcy. 19-latek dostał również 1 500 zł mandatu, a na jego konto trafiło także 13 punktów karnych.

– Przypominamy, że każdy, kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu, odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk. – Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.