„Kultura przestrzenią dla inspiracji…” w Krokowskim Centrum Kultury

  • 6 października, 2023
„Kultura przestrzenią dla inspiracji…” w Krokowskim Centrum Kultury

Krokowskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie zadań w ramach programu Kultura Dostępna pt. „Kultura przestrzenią dla inspiracji…”.

W ramach projektu przygotowaliśmy jesienne wyjazdy do Teatru Muzycznego w Gdyni oraz warsztaty „Spotkanie z dźwiękami” i warsztaty tworzenia makramy, a towarzyszyć nam będzie wystawa prac laureatów międzynarodowego Konkursu Cassubia Visuales. Skorzystać z tej oferty mogą wyłącznie dorośli mieszkańcy gminy Krokowa.

W ramach projektu Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej organizuje warsztaty Makramy, na których uczestnicy nauczą się podstawowych węzłów używanych w technice makramy, dzięki którym samodzielnie wykonają modny lampion ze sznurka. Wystarczy znaleźć chwilę dla siebie i puścić wodze fantazji! Wiemy doskonale, że z tym pierwszym jest czasem nie lada problem… właśnie dlatego przygotowaliśmy około dwugodzinny chillout z muzyką i sznurkiem w rękach. Spotykamy się w Minkowicach w świetlicy wiejskiej. Prowadząca: Beata Jeka


Kolejny warsztat to „Spotkanie z dźwiękami”. Gra na instrumencie jest dla każdego! Każdy czas w życiu człowieka, jest czasem dobrym do rozwoju, spełniania marzeń i znalezienia pasji. Nigdy nie jest za późno na to, aby rozpocząć przygodę z muzyką. Nasze warsztaty to pierwszy krok, aby przełamać strach i zapoznać się z instrumentem. Na warsztatach nauczymy się grać – po prostu! Prowadzący: Bartłomiej Szefke


Projekt „Kultura przestrzenią dla inspiracji” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.