Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku ma nowego komendanta i zastępcę!

  • 3 kwietnia, 2024

W środę, 3 kwietnia 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której wręczono awanse, a tym samym poczyniono ogromny krok w zmianach na kierowniczych stanowiskach.

Na wydarzeniu obecni byli samorządowcy reprezentujący poszczególne miasta i gminy powiatu puckiego, jak i Starostwa Powiatu Puckiego, przedstawiciele służb mundurowych – Straży Granicznej oraz Policji, a także puccy strażacy. Wszyscy, z lekkim wzruszeniem, żegnali st. bryg. Bartłomieja Mollina, który komendantem KP PSP w Pucku był przez ponad 14 lat, a o wiele dłużej pracował w puckiej jednostce. Otrzymał awans na zastępcę pomorskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Jacka Niewęgłowskiego.

Obowiązki komendanta KP PSP w Pucku objął bryg. Wojciech Wanat, który do Pucka dojeżdżać będzie z Kielna w gminie Szemud. Uroczystość była doskonałą okazją do poznania nowego szefa puckiej straży pożarnej, z czego chętnie skorzystali samorządowcy ziemi puckiej.

Jednak to nie koniec zmian w puckiej komendzie straży pożarnej.

Kpt. Krzysztof Minga, starszy specjalista ds. planowania operacyjnego oraz oficer prasowy puckiej komendy również otrzymał awans – został zastępcą komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.