II Bieg Bohaterów Kaszubskich we Władysławowie

• 11 września, 2023
II Bieg Bohaterów Kaszubskich we WładysławowieFot. Konrad Kędzior

W sobotnie południe, równo o godzinie 12:00 spod pomnika przy ul. Męczenników Wielkiej Wsi wystartował II Bieg Bohaterów Kaszubskich. Meta biegu usytuowana była na Skwerze nad Zatoką. W rywalizacji wzięły udział zarówno osoby dorosłe, jak i te najmłodsze. Celem biegu było upamiętnienie mieszkańców Wielkiej Wsi i żołnierzy rozstrzelanych przez hitlerowców we wrześniu 1939 r. oraz popularyzacja zdrowego, aktywnego trybu życia oraz rekreacji na świeżym powietrza!

Rywalizacja odbywała się w dwóch osobnych kategoriach: bieg główny (rocznik 2008 i starsi) oraz bieg szkolny (rocznik 2009 i młodsi). W biegu głównym uczestnicy mieli do pokonania symboliczne 1939 metrów, w biegu szkolnym 560 metrów (bez pomiaru czasu i prowadzenia klasyfikacji).

W biegu głównym wśród mężczyzn pierwszy na mecie był Łukasz Kuropatwa z Rumi (6:18,51). Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Marek Grzegory z Hallerowa (6:28,43). Na najniższym stopniu podium stanął Damian Buczkowski z Cetniewa (6:29,25).

W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Beata Chudzik reprezentująca osiedle Żwirowa. Bieg ukończyła z czasem 8:49,62. Drugie miejsce zajęła Anna Górska-Stucka (Szotland) z czasem 8:51,01. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Katarzyna Labudda (Szotland, 8:52,76)

Po zakończonej rywalizacji uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku a najmłodsi mogli pobawić się na dmuchańcu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi uczestnicy biegu głównego otrzymali nagrody rzeczowe a wśród najmłodszych zostały one rozlosowane

Organizatorami imprezy byli Stowarzyszenie Rozwoju Szotlandu i Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie.

Źródło: OSiR Władysławowo