Hotelowe warsztaty w Kłaninie. Wśród wyróżnionych Amelia Priebe – uczennica szkoły w Kłaninie

  • 1 października, 2022
Hotelowe warsztaty w Kłaninie. Wśród wyróżnionych Amelia Priebe – uczennica szkoły w Kłaninie

„Dzień potrójnej wiedzy”, czyli warsztaty i konferencje związane z branżą turystyczną odbyły się w PZS Kłanino. Wzięło w nich udział ponad 100 uczniów z Pomorza, a jedną z najlepszych prac stworzyła Amelia Priebe.

Warsztaty i konferencje dla przyszłych pracowników branży hotelarskiej wspólnie zorganizował Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie oraz Stowarzyszenie Hotelmania. Całość odbyła się w ramach akcji #HotelowyTydzieńZiemi2022. W zajęciach udział wzięła młodzież z Kłanina, Władysławowa, Elbląga i Warszawy.

– To, co się działo przez dwa dni, przeszło nasze oczekiwania. Ponad 100 uczestników konferencji miało przyjemność czerpać wiedzę z zakresu ekologii dzięki Green Officer Hotelarz – opowiadają w PZS Kłanino.

Wśród wykładowców pojawili się Karol Weber (gościnność i doświadczenie w Guest Experience), Miłosz Stanisławski z Hotelmanii (atuty pracy w branży hospitality) i Przemysław Zwański z Hotelu Radisson w Gdańsku (wykład i pokaz kulinarny chefa de partie w duchu zero waste).

Był też miły akcent dla gospodarzy, bo jedną z najlepszych prac konkursowych wybrano pracę „List do dzieci” autorstwa Amelii Priebe z PZS w Kłaninie.

Podczas wydarzenia uczniowie mogli również skorzystać ze szkolnego foodtrucka i wziąć udział w grze terenowej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”110″ gal_title=”Hotelmania w Kłaninie”]

Fot. PZS Kłanino, CIMO Foto