Hel i 32. finał WOŚP: co się będzie działo na Początku Polski?

  • 24 stycznia, 2024

Sztab WOŚP został zarejestrowany w gminie Jastarnia i obejmuje cały Półwysep Helski. Wydarzenia, imprezy, aukcje, licytacje, i puszki zarówno w gminie Jastarnia jak i w Helu zasilą sztab #7064.

Co się będzie działo w Helu, na Początku Polski? WOŚP w Helu będzie trwać dwa dni! Sobota (27.01.2024 r.) będzie dniem sportu, a niedziela, czyli 32. finał WOŚP rozpocznie się o godz. 12. w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu (szczegóły na plakatach poniżej).

– Część wieczorna z zabawą i licytacjami w Restauracji Kutter! – informuje organizator WOŚP w Helu OSP Hel. – „Światełko do nieba” w postaci pokazu fajerwerków na plaży przy Kopcu Kaszubów na Cyplu Helskim!

Jednym z głównych wydarzeń podczas 32. Finału WOŚP w Helu będzie (o godz. 17:30) projekcja filmu, opowiadającego o wydarzeniu, które zmieniło Polskę na dobre. “Fenomen” to film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jurku Owsiaku, który pokazuje jego przemianę z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski.

Oprócz tego akcję WOŚPową na Półwyspie Helskim można także wspomóc poprzez:

Starostwo Powiatu Puckiego również wspiera 32. finał WOŚP dokładając cegiełkę do każdego sztabu w powiecie puckim.

– Już za chwilę 32. finał WOŚP. Do każdego sztabu WOŚP w powiecie puckim wyślemy specjalnie wygrawerowaną tabakierę na licytacje – zachęca starosta pucki Jarosław Białk. – Mam nadzieję, że będziecie hojni i będziemy mogli pomóc oddychać pełnymi płucami! Siema!