Gmina Kosakowo i miasto Puck apelują o pomoc dla Ukrainy

  • 25 lutego, 2022
Gmina Kosakowo i miasto Puck apelują o pomoc dla Ukrainy

GMINA KOSAKOWO

W obliczu sytuacji na ogarniętej wojną Ukrainie wójt gminy Kosakowo Marcin Majek powołał sztab kryzysowy. Przystąpił on już do konkretnego działania m.in poprzez zabezpieczenie transportu oraz miejsc noclegowych dla przybywających do gminy pierwszych potrzebujących obywateli Ukrainy. Do dyspozycji jest również tłumacz języka rosyjskiego/ukraińskiego.

Na ten moment w sprawach związanych z powyższym można kontaktować się z inspektorem ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i spraw wojskowych pod numerem telefonu 664 928 121, oc@kosakowo.pl.

Chcąc w symboliczny sposób wyrazić solidarność z narodem ukraińskim zawiesiliśmy wczoraj na dwóch masztach przy kosakowskim rondzie u zbiegu ulic Żeromskiego, Derdowskiego i Wiejskiej flagi w niebiesko-żółtych barwach.

MIASTO PUCK

Apel do mieszkańców Pucka – POMOC DLA UKRAIŃCÓW

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, poszukujemy osób – wolontariuszy, którzy chcą wesprzeć Ukraińców w obliczu wojny.

Chętni do udzielenia pomocy proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta:

– tel. 58 673 05 00

– e-mail: oc@miastopuck.pl, sekretariat@miastopuck.pl

W przypadku wyrażenia chęci udzielenia wsparcia prosimy o podanie formy udzielenia pomocy np. możliwość zakwaterowania 3 osób (dorosłe osoby, dzieci), rola tłumacza czy psychologa, pomoc rzeczowa i inne formy wsparcia.

Poza tym, Ukraińcy przebywający obecnie na terytorium Polski, którym kończy się zezwolenie na pobyt czasowy, mogą ubiegać się o przedłużenie, udając się do najbliższej jednostki Straży Granicznej, m.in. we Władysławowie, w Łebie lub w Gdyni.
Informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej oraz już przebywających na terenie naszego kraju dostępne są pod numerem infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców +48 47 721 75 75. Wszelkie informacje można uzyskać także w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – telefon +48 58 302 32 32.

Miejsca dla uchodźców zapewnił również powiat wejherowski. Są to trzy miejsca:
– 100 miejsc w Dworze „Magnat” w Bojanie,
– 75 miejsc w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce,
– 25 miejsc w świetlicy wiejskiej w Kisewie.
Do tych miejsc Urząd Wojewódzki będzie kierował osoby posiadające zaświadczenie z punktu recepcyjnego lub status uchodźcy.