Festiwal Filmów Kostiumowych

  • 8 sierpnia, 2022
Festiwal Filmów Kostiumowych

Festiwal Filmów Kostiumowych to pierwsza edycja kameralnego wydarzenia organizowanego w stylowych wnętrzach 700- letniego Zamku-Krokowa oraz przy Rybaczówce – jednej z najpiękniejszych polskich plaż w Dębkach. Jakie związki ma Stanley Kubrick, Stefan Żeromski i Eugeniusz Bodo z Zamkiem w Krokowej? Tego dowiedzą się Widzowie podczas pokazów, prelekcji i wydarzeń towarzyszących w ramach I FFK. Zapraszamy! Do ùzdrzeni!

Celem wydarzenia jest prezentacja filmów osadzonych w odmiennych epokach ukazujących ambitną kulturę filmową i wysoki poziom artystyczny, obok pokazu filmów we wnętrzach i w plenerze, odbędą się koncerty muzyki filmowej, spotkania autorskie, rekonstrukcje epokowych strojów historycznych. Dobór prezentowanego repertuaru jest ściśle związany z historią miejsca. Gośćmi Festiwalu będą m.in.: aktorzy, reżyserzy, kostiumografowie, muzycy, producenci, rekonstruktorzy.

Szczegółowe informacje na stronie: https://fundacjasedlaka.pl/ffk/
Organizatorem wydarzenia są: @Fundacja.Sedlaka, a partnerami: @GminaKrokowa, @kck.krokowa, @Szkoła Podstawowa im kontradmirała Włodzimierza Steyera w Krokowej i Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury Krokowa. Wydarzenie zostało dofinansowane przez @ MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego z funduszu Promocji Kultury.Patroni medialni: @nadmorski24, @StareKinoCzasopismo, @TwojaTelewizjaMorska, @NordaFm, @magazynfilmowycinemapl, @RadioGdansk, @BaltyckaTV i @tvpkultura.

Komentarze