Dziś w Pucku pogrzeb Krzysztofa Dubienieckiego, absolwenta puckiej szkoły muzycznej

  • 1 grudnia, 2021
Dziś w Pucku pogrzeb Krzysztofa Dubienieckiego, absolwenta puckiej szkoły muzycznej

W czwartek 2 grudnia w Pucku pogrzeb Krzysztofa Dubienieckiego, młodego muzyka, absolwenta PSM w Pucku, który od lat zmagał się z nowotworem.

foto. Konrad Kędzior

O śmierci utalentowanego wiolonczelisty z Pucka poinformowała Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Pucku. Muzyk, który od końcówki 2010 roku zmagał się z nowotworem, zmarł 27.11.2021. Miał tylko 31 lat.

Wówczas wsparcie w trudnej sytuacji znalazł u ks. Jana Kaczkowskiego, założyciela Puckiego Hospicjum i nauczyciela religii w puckich szkołach. Ich wspólną relację i jego walkę, za sprawą głośnych reportaży, wkrótce znała cała Polska.

Krzysztof Dubieniecki był absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Pucku. Potem skończył studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie wiolonczeli.

– Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Dubienieckiego, ucznia i absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej, syna naszych pedagogów, kolegi wielu uczniów szkoły. Składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje rodzinie oraz bliskim. Spoczywaj w pokoju Krzysiek – skomentowali na facebookowym profilu nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej w Pucku.

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 2.12.2021 w Pucku. Ceremonia w kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku rozpocznie się o godz. 12. Krzysztof Dubieniecki pochowany zostanie na puckim cmentarzu przy Zatoce. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.

Rodzina prosi, by zamiast kwiatów złożyć datki na rzecz Puckiego Hospicjum.