Donald Tusk w Brudzewie (w gminie Puck). Premier, w odpowiedzi na poruszający list od Jasia z Brudzewa, postanowił go odwiedzić

  • 24 grudnia, 2023

Dzień przed wigilią 2023 r. premier Donald Tusk zapukał do drzwi jednego z domów w Brudzewie. Wizyta premiera w Brudzewie, to reakcja na poruszający list od Jasia.

W sobotę, 23 grudnia 2023 r. na profilu TikTok premiera Donalda Tuska pojawił się filmik, na którym widać odwiedziny premiera w Brudzewie, a on sam tłumaczy powody takiej wizyty.

– Słuchajcie, jesteśmy w przeddzień wigilii w Brudzewie, w sercu Kaszub. Przyjechaliśmy do Jasia. Napisał do mnie list, taki serdeczny, z niepokojem o okoliczne lasy i poprosił o odpowiedź, a ja pomyślałem sobie “tuż przed gwiazdką, to chyba lepiej przyjechać z prezentem” – mówi w nagraniu Donald Tusk.

Na filmiku można także zobaczyć część listu, który otrzymał premier:

“Panie Donaldzie Tusku, proszę, żeby Pan zatrzymał wycinkę drzew w Brudzewie. Bo moi rodzice zagłosowali właśnie na serduszko, czyli na Pana. PiS pozwolił wycinać dużo drzew. Ja się na to nie zgadzam, bo niepotrzebnie tracimy tlen, potrzebny do życia. Nasz las wygląda strasznie, okropnie nawet!!! Zwierzęta tracą swoje domy (…)”

Premier Donald Tusk odwiedził rodzinę z gminy Puck z bukietem kwiatów, oraz z prezentem świątecznym dla Jasia. Podczas rozmów z rodziną z Brudzewa powiedział m.in., że zainteresuje się tematem wycinki drzew i zobaczy, czy da się tę wycinkę drzew zatrzymać, albo przynajmniej ją zmniejszyć.

Cały filmik jest dostępny na platformie TikTok (link poniżej). Nagranie jest dostępne także w innych mediach społecznościowych Donalda Tuska.