Dni Krokowej 2017

  • 31 lipca, 2017
Dni Krokowej 2017

 

28 lipca odbył się pierwszy podwójny bieg z okazji „Dni Gminy Krokowa”. Trasa w zamyśle miała łączyć całą gminę i promować jej największe walory krajobrazowe. Stąd pomysł, aby zawodnicy wystartowali z najbardziej wysuniętych na wschód oraz zachód miejsc gminy i przybiegali na metę na plaży w Dębkach. Tu znajdowało się całodniowe centrum aktywnego wypoczynku, gdzie dzięki wsparciu PGE EJ 1 czekały dodatkowe atrakcje oraz nagrodzono biegaczy za ich wytrwałość. Start biegu plażowego „Wschód” o długości około 5km umiejscowiony był w Karwieńskich Błotach Drugich na plaży przy wejściu nr 11. Natomiast start biegu leśnego „Zachód” o długości 9 km rozpoczynał się w Białogórze, przy ulicy Bałtyckiej.

Sobotnie popołudnie i wieczór stały pod znakiem, a w zasadzie „pod nutą” muzyki. Drugi dzień Dni Gminy Krokowa, od godziny 15:00 na placu przy Zamku, rozgłaszały swymi dźwięki orkiestry dęte działających przy OSP w Wierzchucinie i Sławoszynie. Utwory znane wszystkim ale w innych aranżacjach nabierały nowego brzmienia. Podczas imprezy wystąpiły także lokalne zespoły, wykonujące muzykę pop/rock. Colored, to młoda ekipa, która wyrosła na kanwie konkursu Kaszubskiego Idola, White Room z programem zespołu Breakout i mocnym głosem Oliwii Dunst, The Moon, trójmiejska ekipa prezentowała, głosem Ani Klein, materiał ze swojej najnowszej płyty „Nów”. Przeglądając ofertę stoisk, mieszkańcy i goście mogli posmakować potraw i przekąsek przygotowanych przez lokalnych restauratorów, producentów jak i koło gospodyń wiejskich z Lisewa ale niewątpliwie wszyscy czekali na koncert Agnieszki Chylińskiej. Mocne wejście od samego początku do końca towarzyszyło jej występowi. Wokalistka oprócz utworów ze swojej ostatniej solowej płyty „Forever Child” sięgnęła także po kawałki grane z zespołem O.N.A., które tłum chętnie wyśpiewywał z Agnieszką. 1,5 godzinny występ był bardzo energetyczny i bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność, której Agnieszka podziękowała bisując wszystkim znany hit „Królowa łez”.

Wyniki biegów:

Wschód – bieg plażowy                                      Zachód – bieg leśny

                                                       Kobiety

Chojnacka Natalia                                                       Grzebieluch Katarzyna

Sikora-Szot Kamila                                                     Napierała Katarzyna

                                                       Mężczyźni

Kuptz Maciej                                                                Chmielewski Rafał

Stochmiał Piotr                                                            Przybyła Przemysław

Białk Patryk                                                                  Grzebieluch Łukasz

Kreft Łukasz                                                                  Kania Marian

Nowak Jakub                                                                Kalinowski Marek

Tkacz Mateusz                                                              Fijołek Tomasz

W ramach „Dni Gminy Krokowa” odbył się też drugi tegoroczny turniej siatkówki plażowej. Do rozgrywek zgłosiło się 13 zespołów: Emeryci, Cooler Boys, 123, 4xK, Zambrów, Sąsiedzi, Arka Mojżesza, Kociewskie Diabły, FC Pikaczu, Zambrów 2, Mazowsze, Podlasie oraz Kurpie. Zwycięsko z pojedynków wyszły zespoły Emerytów oraz 4xK, które utworzyły parę finałową. Zespół z Mazowsza oraz Kociewskie Diabły zagrały o 3 miejsce. Ostatecznie najlepsi okazali się Emeryci (Mariusz Krawczyk, Tomasz Pyś) wyprzedzając kolejno: 4xK (Kajetan Kopczyński, Kacper Kopczyński), Kociewskie Diabły (Marek Kopczyński, Robert Mindura) oraz Mazowsze (Rafał German, Adam Galasiewicz). Wspomniani zawodnicy otrzymali nagrody w formie sprzętu sportowego.

Przygotowaliśmy również zabawy na piasku wraz z nagrodami dla najmłodszych oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników. Na trzech plażach (Dębki, Białogóra i Karwieńskie Błoto Drugie) królowała Zumba – godzina dobrej muzyki i tańca!

SPONSOREM GŁÓWNYM DNI GMINY KROKOWA było PGE EJ 1