Debata kandydatów na burmistrza miasta Puck: oficjalne oświadczenie obu komitetów

  • 2 kwietnia, 2024
Debata kandydatów na burmistrza miasta Puck: oficjalne oświadczenie obu komitetów

W zbliżających się wyborach samorządowych – 7 kwietnia 2024 r. na fotel burmistrza Pucka kandydują dwie osoby: Adam Otrompka oraz Hanna Pruchniewska. Obecna burmistrz miasta Puck (kandydatka z KWW Hanna Pruchniewska Puck na Tak!) zaprosiła swojego kontrkandydata (z KWW Adama Otrompka Zgoda Buduje) do publicznej debaty uzasadniając, iż „mieszkańcy chcą poznać wizję Pucka z obu stron, demokracja tego wymaga i zobowiązuje„. Adam Otrompka zaproszenie przyjął.

Jednak po kilku dniach okazało się, że kandydatom nie sposób znaleźć dogodny wspólny termin, by debata się odbyła, dlatego też oba komitety wydały wspólne oświadczenie, w którym informują, iż debata się nie odbędzie:

Wspólna informacja w sprawie debaty

Dnia 29 marca 2024 r. (piątek)  spotkali się przedstawiciele obu komitetów wyborczych – kandydatów na Burmistrza Pucka z KWW Hanna Pruchniewska Puck na TAK! i KWW Adama Otrompka Zgoda Buduje oraz ich pełnomocnicy wyborczy. Celem spotkania było omówienie szczegółów debaty między kandydatami na burmistrza Pucka. Obie strony podtrzymały wolę uczestnictwa w debacie. Jednak wskazane przez kandydatów terminy: 3 kwietnia godz. 17:00 propozycja Hanny Pruchniewskiej oraz 5 kwietnia propozycja Adama Otrompka  nie zostały przyjęte przez drugą stronę ze względu na wcześniej zaplanowane spotkania związane z prowadzoną kampanią Wyborczą, jak również obowiązkami służbowymi i sprawami osobistymi. Wobec braku porozumienia w sprawie terminu debaty informujemy, że publiczna DEBATA  między kandydatami na burmistrza Pucka nie odbędzie się. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi programami wyborczymi, artykułu w Eska Trójmiasto, gdzie odpowiadamy na te same pytania, a przede wszystkim do rozmów i spotkań.