Chłapowo. Odbudowali schody na plażę, które spłonęły przed wakacjami

  • 13 sierpnia, 2022
Chłapowo. Odbudowali schody na plażę, które spłonęły przed wakacjami

W kilka miesięcy udało się odbudować schody na plażę w Chłapowie. Te spłonęły w kwietniu 2022. – Słowo dotrzymane! – z dumą obwieścił burmistrz Roman Kużel.

[Best_Wordpress_Gallery id=”96″ gal_title=”Chłapowo. Nowe schody na plażę”]

Tragedia w Chłapowie wydarzyła się w kwietniu 2022, gdy spłonęło popularne zejście na plażę (zejście nr 14). Ogromny pożar gasiły zastępy strażaków, ale schody mocno ucierpiały. Losy, ważnej dla lokalnego biznesu i turystów, inwestycji stanęły pod znakiem zapytania.

Burmistrz oraz Rada Miejska we Władysławowie zareagowały błyskawicznie i zadecydowały o odbudowie tej infrastruktury. To było wyzwanie, bo kosztowna odbudowa zajęłaby na pewno rok. Jednak z pomocą przyszła firma Abruko z Władysławowa. Spółka zmieniła harmonogram prac i w kilka miesięcy od pożaru odbudowała schody.

– To także ogromna zasługa pracowników Urzędu Miejskiego we Władysławowie, Urzędu Wojewódzkiego, zrozumienia i przychylności Radnych, którzy znaleźć musieli w budżecie nieplanowane kilkaset tysięcy złotych – podkreślają w Urzędzie Miasta Władysławowa. – Odtworzone zostanie jeszcze oświetlenie, ale już teraz mieszkańcy Chłapowa i turyści mogą bezpiecznie korzystać z zejścia na plażę.

Zakres prac objął m.in. demontaż i utylizację zniszczonych elementów – 209,4 m2, montaż rur stalowych i pali – 78 kpl., montaż balustrady – 150 mb, montaż konstrukcji i nawierzchni – 209,4 m2.