Bieg Tropem Wilczym 2024 w PCKZiU w Pucku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • 5 marca, 2024

W piątek, 1 marca 2024 r. na terenie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku po raz kolejny odbył się Bieg Tropem Wilczym. Uczniowie szkół średnich powiatu puckiego, m.in. z PCKZiU, PZS Kłanino, I LO im. S. Żeromskiego w Pucku czy Pozytywnych Inicjatyw, na zaproszenie głównego organizatora i pomysłodawcy – Jana Trofimowicza, wzięli udział w upamiętniającym historię biegu. W wydarzeniu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych udział wzięli także nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu powiatu puckiego (wicestarosta Tomasz Herrmann, radna i członkini Zarządu Powiatu Puckiego Jolanta Bieszke), instytucji i organizacji.

Najpierw odbył się uroczysty apel, ze sztandarami, hymnem Polski i przemowami zaproszonych gości. Uczestnicy usłyszeli zagrzewające do biegu słowa od m.in. dyrektora PCKZiU w Pucku Grzegorza Pałuckiego, prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotra Klechy, a nawet księdza proboszcza parafii w Leśniewie Sławomira Drzeżdżona.

Na starcie stanęła najpierw grupa żeńska, później męska. Choć pobiegli w dwóch osobnych rundach, to zadanie mieli to samo: trzy okrążenia dające łącznie 1963 metry – symbolizujące rok 1963., w którym zginął w walce Józef Franczak, ostatni Żołnierz Wyklęty.

Po biegu wręczono pamiątkowe medale, puchary tym, którzy zajęli podium, oraz nagrodzono tych, którzy mieli najlepsze stroje patriotyczne. Wśród uczestników również losowano nagrody. Na koniec każdy, kto dołożył swoją cegiełkę (większą, lub mniejszą) w organizację tego wydarzenia, otrzymał podziękowania,

Pierwsza 10. w kategorii żeńskiej:

 1. Wiktoria Ciskowska
 2. Urszula Bollin
 3. Zuzanna Grzenkowicz
 4. Marietta Dąbrowska
 5. Paulina Żytka
 6. Agnieszka Konkel
 7. Oliwia Żytka
 8. Karina Drzeżdżon
 9. Martyna Pouch
 10. Magdalena Łechtańska

Pierwsza 10. w kategorii męskiej:

 1. Antoni Jaskułka
 2. Oliwier Minkowski
 3. Wojciech Grzybowski
 4. Kacper Konkel
 5. Kajetan Kormann
 6. Michał Brzeziński
 7. Igor Hirt
 8. Damian Jenek
 9. Marcel Joskowski
 10. Michał Kupski