25 lat Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka

  • 25 stycznia, 2022
25 lat Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka

Uroczyste obchody 25-lecia Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla i Błogosławionej Alicji Kotowskiej. Po mszy zaproszeni goście spotkali się w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie, gdzie odbyły się prelekcje i wręczenia pamiątkowych odznaczeń wyróżnionym członkom i przyjaciołom Stowarzyszenia.
Od ćwierć wieku organizacja podejmuje działania mające na celu upamiętnienie tysięcy osób, które oddały życie za Ojczyznę w Lasach Piaśnickich oraz szerzenie wiedzy i pamięci na temat tej zbrodni w społeczeństwie, zwłaszcza wśród młodego pokolenia.
Podczas wydarzenia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin uhonorował zasłużonych członków Stowarzyszenia. Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” wyróżniono: ks. infułata Daniela Nowaka – inicjatora, założyciela i kapelana organizacji, Małgorzatę Śliwicką – od 2010 r. pełniącą funkcję prezesa Stowarzyszenia, Andrzeja Leopolda Bratka – wiceprezesa Stowarzyszenia oraz Mirosława Lademanna – sekretarza Stowarzyszenia i Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie.