20-letni kierowca z pow. puckiego, z marihuaną w aucie, wpadł w ręce kosakowskich policjantów

  • 19 stycznia, 2024
20-letni kierowca z pow. puckiego, z marihuaną w aucie, wpadł w ręce kosakowskich policjantów

Policjanci z Komisariatu w Kosakowie zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który podczas rutynowej kontroli drogowej przyznał się do posiadania środków odurzających ukrytych w swoim samochodzie.

W drugim tygodniu stycznia 2024 r. policjanci z Komisariatu Policji w Kosakowie patrolowali ulicę Rzemieślniczą w Kosakowie, gdy ich uwagę przykuło Renault. Mundurowi podejrzewali, że kierujący może być pod wpływem niedozwolonych substancji. Swoje przypuszczenia potwierdzili po sprawdzeniu zakamarków w samochodzie.

– 20-letni mieszkaniec powiatu puckiego, wypowiadając się niespokojnie, potwierdził, że narkotyki są jego własnością – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Mundurowi zabezpieczyli ujawnione środki, a 20-latka zatrzymali i doprowadzili do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu puckiego przypominają, że posiadanie środków odurzających to przestępstwo. Mają ogromny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka: ich regularne zażywanie nie tylko powoduje uzależnienie, ale i nie pozostaje obojętne dla organizmu. Narkotyki wywierają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, a w połączeniu z czynnością prowadzenia pojazdu mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji – nie tylko prawnych.