176. zawodników i zawodniczek na starcie 12 Półmaratonu Ziemi Puckiej

• 2 sierpnia, 2021

W sobotę, 31 lipca 2021 r. o godzinie 10. na linii startu na Stadionie Miejskim w Pucku stanęło aż 176. biegaczy, by wziąć udział w 12. Półmaratonie Ziemi Puckiej. Organizatorem półmaratonu jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pucku

– Oczywiście przy współudziale Urzędu Miasta Puck, Starostwa Powiatowego w Pucku, Urzędu Gminy Puck – mówi Janusz Klimczuk, dyrektor MOKSiR w Pucku. – Nasze lokalne samorządy zawsze czynnie się włączają w organizację.

Trasa o długości 21 km i 97 m od samego początku istnienia Półmaratonu Ziemi Puckiej jest niezmienna i prowadzi z Pucka, przez Błądzikowo, Żelistrzewo, Osłoniono, Rzucewo, Błądzikowo, Puck. Pierwszy na mecie 12. Półmaratonu Ziemi Puckiej był Grzegorz Kujawski z Pucka (klub LKS Ziemi Puckiej), jego czas to zaledwie 1 godz., 12 min i 44.03 sek.! Drugi na mecie był Wojciech Probst z Hażlach (powiat cieszyński) z klubu #WawrzynTeam, który osiągnął czas 1 godz. 18 min i 45.95 sek., natomiast trzecie miejsce w kategorii Open zajął Jarosław Richert z Luzina (klub Maja Team).

[Best_Wordpress_Gallery id=”13″ gal_title=”Pół Maraton”]

Pierwsza na mecie wśród kobiet była Katsiaryna Ptashuk z Leszna, osiągając czas 1 godz., 25 min i 13.07 sek. Drugiej miejsce zajęła Lidia Kołodziejczyk z Wejherowa (klub Maja Team) z czasem 1 godz., 34 min i 29.98 sek., a trzecią kobietą na mecie była Justyna Kulińska z Gdańska (klub Baltic Fighters) z wynikiem 1 godz., 36 min i 24.94 sek.

Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników 12. Półmaratonu Ziemi Puckiej można sprawdzić na stronie www.elektronicznezapisy.pl